A képmedicina a képekben történő gondolkodásra alapuló tudomány, mely az életet az anyag, az energia és az információ hármasságában modellezi, és melynek fő diagnosztikai eszköze a kép.

A képben való gondolkodás azt szemlélteti, hogy a gondolatok változó képeket hoznak létre az emberi agyban, amelyből azután egy összkép képződik. Ez a fajta gondolkodás nem függ semmilyen iskolai tanulástól, hanem gondolkodásunk eredeti formája, vagyis az ősi gondolkodásmód, amelyre már a születése után közvetlenül képes minden gyermek.

Jelen van függetlenül attól, hogy a környezetünkből kapunk-e információt. A képben való gondolkodás az újszülött gondolkodásmódja, az a típusú gondolkodás, amely az emberi agyban már azelőtt létezik, hogy az bármilyen kulturális vagy társadalmi tapasztalatot szerzett volna.

A veleszületett és a tanult logikai gondolkodás összehasonlítása  

Ha fejleszteni szeretnénk analitikus, elemző gondolkodásunkat, számos típusú és szintű iskolát el kell végeznünk. Ezzel azonban a logikus gondolkodásunk erősödik, míg a képekben történő gondolkodás gyengül. A gondolkodásnak mindkét formájára szükségünk van azonban, mivel nem tudunk nélkülük működni.

Forrás: zyq108.hu

szerkesztői megjegyzés: a mai korban használt pulzus diagnózis kifejezés is eredetileg pulzus-kép diagnózis volt a kínai fogalom szerint.